Przygoda zaczęła się ponad 30 lat temu...

... gdy miałam zaledwie 5 lat mój tata, zawodowy artysta-fotografik, pozwalał mi się bawić swoimi aparatami analogowymi. Portrety taty, to moje pierwsze eksperymenty fotograficzne.

 

Z czasem ojciec nauczył mnie pracować w ciemni i wprowadził w tajniki zawodu. Od dziecka fotografia towarzyszy mi po dziś dzień i, można by rzec, jest fachem rodzinnym.

 

Studiując historię sztuki na Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie zajęłam się praca kuratorską, organizowałam liczne wystawy fotograficzne, jednocześnie doskonaląc warsztat. W 2006 roku przeprowadziłam się do Krakowa, tu ukończyłam Szkole Kreatywnej Fotografii i całkowicie poświęciłam się profesjonalnej fotografii.

 

Zajmuję się fotografią ślubną, okolicznościową i rodzinną. Fotografuje zespoły muzyczne, robię reportaże z koncertów i przedstawień teatralnych. Tworzę opowieści fotograficzne, towarzysząc stałym klientom w ważnych momentach ich życia na przestrzeni lat.

Do mojej pracy podchodzę z powagą i szacunkiem, ponieważ wierzę w magię fotografii, która ma moc ocalenie od zapomnienia każdej bezcennej chwili naszego życia. Pracując z zamiłowania każdą sesję zdjęciową i reportaż, traktuję jak niepowtarzalną przygodę. Jestem otwarta na nowe pomysły, szukam inspiracji i uważnie pochylam się nad oczekiwaniami klientów.

A tak wyglądamy teraz...

Czas płynie nieubłaganie. Chyba właśnie dlatego pracuję nad tym, aby patrzeć i dostrzegać, aby uchwycić każdą chwilę, blask emocji, udokumentować, uwiecznić, zapamiętać, ocalić od zapomnienia.

Bądźmy w kontakcie

Teraz mój syn idzie w rodzinne ślady. Gdy wyciągam przy nim aparat chętnie pozuje do zdjęć, a jeszcze chętniej sam eksperymentuje. Efekty nieraz są zaskakujące!

Mój portret autorstwa mojego syna Mikołaja.